Zakupy na chińskich portalach – czy warto?

Przeglądając sklepy i aukcje internetowe, często można znaleźć świetne oferty, głównie odzieży, ale nie tylko, z Chin. Istnieją nawet specjalne portale, które umożliwiają robienie zakupów w tym dalekim i słynącym z tanich wyrobów kraju. Czy warto z nich korzystać?

Zdecydowanie niższe ceny

Chińskie produkty znane są ze swych niskich cen, a jeśli kupuje się je bezpośrednio w Chinach, a nie w polskich sklepach, można znaleźć okazje, w które aż trudno uwierzyć. Ubrania kosztują na przykład nawet od kilku złotych za sztukę, przy czym nieraz przesyłka jest zupełnie darmowa. Oczywiście pośród tych produktów mogą zdarzać się kiepskie artykuły, jak źle odszyta odzież czy niestarannie wykonane produkty, bądź też wyglądające zupełnie inaczej niż na zdjęciach. Jednak raczej nie zdarza się otrzymać rzeczy zepsutej czy zupełnie nienadającej się do użytku, czego obawiają się niektórzy. Zresztą w wielu przypadkach na portalach takich kupujący zamieszczają swoje opinie bądź realne zdjęcia, można więc już przed zakupem zorientować się, czy artykuł jest adekwatny do oczekiwań.

Minus – długi czas oczekiwania

Zakupy na chińskich portalach to nie tylko różnorodność produktów i ich zdecydowanie niższe ceny. Przesyłka z Chin idzie przez długi czas, dlatego należy liczyć się nawet z miesięcznym oczekiwaniem na przesyłkę. Jest to jednak problem tylko w niektórych przypadkach. Jeśli nie chce się, by zbyt długi czas oczekiwania sprawił komplikacje, wystarczy po prostu, mając to na uwadze, składać zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem.

Może Ci się również spodobać

Szkło do Whisky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły