gru 18, 2018
Każde studia licencjackie kończą się zdaniem egzaminu. Zanim jednak do tego egzaminu zostaniemy dopuszczeni i z powodzeniem przejdziemy ten finalny etap, czeka nas jeszcze sporo wysiłku. Trzeba napisać pracę licencjacką.
Czy pomoc w pisaniu prac licencjackich jest dopuszczalna?
Wszyscy wykładowcy, z promotorem włącznie kładą nacisk na samodzielność. Od początku studiów słyszymy, że nasze prace mają być w pełni autorskie, że posiłkowanie się internetem to plagiat, który rodzi konsekwencje karne. Dochodząc do etapu, w którym mamy napisać pracę jesteśmy już tak zestresowani, że sami nie wiemy, co możemy w pracy ująć, a czego nam nie wolno. Jak mamy napisać dobrą pracę, skoro dopiero studia licencjackie za nami i poza trzema czy czterema latami nauki nie mamy żadnego doświadczenia w materii, którą mamy się zająć? Mimo, że praca licencjacka rzeczywiście jest pracą samodzielną, warto jednak skorzystać przy jej pisaniu z pomocy profesjonalistów.
Gdzie uzyskać pomoc w pisaniu prac licencjackich?
Pomoc w pisaniu prac licencjackich powinni zapewnić studentom promotorzy, jednak często taka pomoc kończy się zanim się zacznie. Studenci boją się zadawać pytania, które mogłyby obnażyć ich niewiedzę, a promotorzy, dla których ich dziedzina jest jasna i oczywista, nie mają pojęcia o tym, że rzucając studentowi temat, mogliby równie dobrze mówić po chińsku, tyle z tego rozumie podopieczny. Dlatego studenci często szukają informacji na własną rękę w internecie, nawet nie wiedząc, że są tam dostępne usługi polegające na pomocy specjalistów w szeroko rozumianym pisaniu prac. Profesjonalni doradcy służą radą, pomogą wybrać temat, dobrać argumenty, postawić tezy i je udowodnić lub obalić. W rezultacie student zdobędzie rzetelną wiedzę i będzie w stanie być dla komisji egzaminacyjnej (prawie) równorzędnym partnerem do rozmowy.