Popularne stanowiska pracy

Dzisiaj z pracą jest różnie, obok starych i znanych stanowisk, powstały nowe etaty, które w bardzo szybkim czasie stały się bardzo popularne.

STANOWISKO STANOWISKU NIERÓWNE

Powstające nowe gałęzie przemysłu, rozwijająca się technologia i ogromna komputeryzacja ostatnimi czasy, przyczyniły się do powstawania zawodów, o których kiedyś nawet się nie słyszało. Co roku robione są rankingi nowych etatów pracy i listy popularnych stanowisk.

Obok managerów, programistów, inżynierów, specjalistów HR, bardzo popularnym zawodem stał się marketingowiec i handlowiec.

DLACZEGO WŁAŚNIE MARKETINGOWIEC I HANDLOWIEC?

W dzisiejszych czasach bardzo rozwinięty jest handel oraz telemarketing. Firmy starają się sprzedawać swoje towary i usługi. Poprzez odpowiedni marketing z łatwością można dzisiaj dotrzeć do odpowiedniego klienta. Marketingowiec o wysokiej kulturze osobistej, ogromnej wiedzy o towarach, które sprzedaje może znacznie rozszerzyć rynek poprzez odpowiednie działania marketingowe i reklamowe. Handlowiec, zaś doskonale może sprzedać dany towar lub dane usługi. Uważa się, że te dwa zawody mają przed sobą ogromną przyszłość i przez długi czas będą bardzo popularne.

EFEKTYWNOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ

Niektórym osobom praca w marketingu i handlu wydaje się jednym i tym samym. Oczywiście i jedna osoba i druga sprzedaje, jednak dobry marketing to użycie odpowiednich narzędzi tej sprzedaży, to sprawienie, że dana sprzedaż może być bardziej efektywna i bardziej interesująca. Osoba sprzedawcy sprzedaje towar przygotowany przez dobry market.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły