Popularne stanowiska pracy

Dzisiaj z pracą jest różnie, obok starych i znanych stanowisk, powstały nowe etaty, które w bardzo szybkim czasie stały się bardzo popularne.

STANOWISKO STANOWISKU NIERÓWNE

Powstające nowe gałęzie przemysłu, rozwijająca się technologia i ogromna komputeryzacja ostatnimi czasy, przyczyniły się do powstawania zawodów, o których kiedyś nawet się nie słyszało. Co roku robione są rankingi nowych etatów pracy i listy popularnych stanowisk.

Obok managerów, programistów, inżynierów, specjalistów HR, bardzo popularnym zawodem stał się marketingowiec i handlowiec.

DLACZEGO WŁAŚNIE MARKETINGOWIEC I HANDLOWIEC?

W dzisiejszych czasach bardzo rozwinięty jest handel oraz telemarketing. Firmy starają się sprzedawać swoje towary i usługi. Poprzez odpowiedni marketing z łatwością można dzisiaj dotrzeć do odpowiedniego klienta. Marketingowiec o wysokiej kulturze osobistej, ogromnej wiedzy o towarach, które sprzedaje może znacznie rozszerzyć rynek poprzez odpowiednie działania marketingowe i reklamowe. Handlowiec, zaś doskonale może sprzedać dany towar lub dane usługi. Uważa się, że te dwa zawody mają przed sobą ogromną przyszłość i przez długi czas będą bardzo popularne.

EFEKTYWNOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ

Niektórym osobom praca w marketingu i handlu wydaje się jednym i tym samym. Oczywiście i jedna osoba i druga sprzedaje, jednak dobry marketing to użycie odpowiednich narzędzi tej sprzedaży, to sprawienie, że dana sprzedaż może być bardziej efektywna i bardziej interesująca. Osoba sprzedawcy sprzedaje towar przygotowany przez dobry market.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne artykuły