Kiedy rezerwować bilet na wakacje?

Osoby wybierające się na wakacje często zastanawiają się, kiedy najkorzystniej będzie wykupić ofertę w biurze podróży. Opinie na temat tego, czy lepiej wybrać ostatni moment, czy może zaplanować podróż dużo wcześniej, jeszcze w przedsprzedaży, są podzielone. Jedno jest pewne – oba wyjścia są na ogół dużo bardziej opłacalne niż kupowanie wycieczki w umiarkowanym terminie, czyli kiedy zaczyna się sezon lub na dłuższy czas przed wyjazdem.

Last minute – opcja dla lubiących spontaniczne wakacje

Już do wielu lat panuje powszechne przekonanie, że najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na wyjeździe z biurem podróży jest wykupowanie ofert, które się nie sprzedały, wobec czego na krótko przed wyjazdem ich cena znacznie spada. Faktem jest, że w ten sposób można zaoszczędzić nawet połowę kosztów, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Niektórzy muszą bowiem wcześniej zaplanować urlop, zwykle też trzeba decydować się na te oferty, które są, a więc trudno jest zaplanować wyjazd w konkretnym kierunku. Jeśli przy tym chce się naprawdę dużo zaoszczędzić, najlepiej jest kupić wycieczkę na dzień czy dwa przed wyjazdem. Takie oferty last minute są najtańsze.

First minute, czyli wczasy kupowane zimą

Jeśli ktoś lubi dużo wcześniej zaplanować wyjazd, a przy tym chce zaoszczędzić, first minute, czyli rezerwowanie ofert kiedy tylko się pojawią, zwykle w zimie, może być jeszcze lepszym wyjściem. W sieci można zresztą znaleźć porównania i opinie ekspertów, które jasno mówią, że first minute jest nawet bardziej opłacalne niż last.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły