Jaki jest najcięższy zawód w Polsce?

Czy wiecie kim byście chcieli być w przyszłości? Albo czy mieliście w dzieciństwie takie marzenie, aby zostać…? Udało Wam się je spełnić? Jeżeli tak jest, to gratulacje dla Was. Warto jednak się zastanowić, czy Wasz zawód nie należy do najcięższych w Polsce.

Popularne zawody

Czy opiekunka do dziecka może być takim zawodem? Wiele osób myśli sobie, że praca nad Maluchami to miła i przyjemna sprawa. W końcu nie Wasze dzieci, tylko przyjść nakarmić, trochę się pobawić, czasem poczytać bajkę, wyprowadzić na spacer, gdzie już nawet może samodzielnie się bawić. Jednak pomiędzy to trzeba wpleść fochy dziecka, płacz, awantury, a chyba tylko sami Rodzice wiedzą, że nie jest to łatwa sprawa, nie na psychikę każdego człowieka. Z kolei górnik jest dobrze płatnym zawodem, jednak praca jest w warunkach ekstremalnie niebezpiecznych. Sprzątaczka też nie ma łatwego życia. Czy chcielibyście po kimś sprzątać? Mielibyście tyle siły psychicznej?

Mniej popularne etaty

A może śmieciarz, zawodowy rolnik, strażak, policjant, kasjerka w sklepie? Który zawód jest najgorszy i najcięższy? Trzeba przyznać, że bardzo dużo zależy od punktu widzenia. Nieważne, czy górnik, sprzątaczka, która musi zmierzyć się z najgorszymi rzeczami świata ma najgorzej. Opiekunka do dziecka też nie ma lekkiego życia. Najważniejsze, aby jednak doceniać swoją pracę. Fakt, że ma się pieniądze na życie, na utrzymanie, na zapłacenie rachunków. Jasne, może w innej pracy, na innym etacie byłoby Wam lepiej i łatwiej. Ale czy znowu nie trafilibyście na najgorszy zawód w Polsce?

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły