Jak działa aplikacja do sprawdzania kodów kreskowych?

Aplikacje do sprawdzania kodów kreskowych są obecnie prawdziwym hitem. Dla wielu osób, zwłaszcza tych prowadzących zdrowy tryb życia, jest to prawdziwy must-have. Jak dokładnie działają takie aplikacje i czy warto je posiadać w swoim telefonie?

Informacje o składzie produktu

Aplikacja do sprawdzania kodów kreskowych ma przyspieszyć i ułatwić proces odczytywania składu produktu. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, aby uzyskać informacje takie jak dokładny skład, wykaz alergenów i zawartość potencjalnie niezdrowych składników. Są to bardzo ważne dane dla osób przebywających na diecie, ale również alergików. Warto tutaj zaznaczyć, że dokładny wykaz alergenów jest dla wielu osób niezwykle ważny. Stąd też na twórcach aplikacji i osobach uzupełniających bazę danych ciąży ze względu na to dość duża odpowiedzialność za prawdziwość zamieszczanych informacji.

Wady i zalety aplikacji

Dużą zaletą jest to, że poprzez wykonanie jednego zdjęcia można uzyskać wszystkie informacje w przeciągu paru sekund. Znacząco zmniejsza to czas, który trzeba poświęcić na dokładne przeczytanie składu produktu. Aplikacja nie jest jednak idealna. Nie wszystkie produkty znajdują się w bazie danych, choć użytkownicy mogą na bieżąco je uzupełniać. Ponadto aplikacja może nie działać dobrze z aparatami o niższej rozdzielczości. Odczytanie kodu kreskowego wymaga wykonania dość wyraźnego zdjęcia. W przypadku gorszych aparatów lub takich, które mają problemy z łapaniem ostrości, może to być czasochłonne lub nawet niemożliwe.

Może Ci się również spodobać

Szkło do Whisky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły