fartuchy medyczne

Fartuchy medyczne wizytówką naszej służby medycznej

Fartuchy medyczne noszone są nie tylko przez lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów ale także laborantów, kosmetyczki czy studentów medycznych będących na praktykach. Są one rozpoznawalnym elementem ubioru wszystkich pracowników służby zdrowia. Obecnie fartuchy medyczne występują w różnych wariantach, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Czym należy kierować się przy ich zakupie?

Najważniejsze wymagania doboru

Fartuchy stanowią pierwszą barierę ochronną w placówkach kosmetycznych oraz medycznych przed drobnoustrojami. Chroni również ubranie służby medycznej przed substancjami chemicznymi oraz płynami ustrojowymi. Wybierając idealny fartuch medyczny dla siebie powinniśmy wziąć pod uwagę 3 istotne czynniki:

  • Rozmiar – najlepiej by fartuch medyczny był dopasowany zarówno do sylwetki jak i wzrostu osoby. Jeżeli strój medyczny będzie za ciasny, to będzie on krępował ruchy oraz utrudniał wykonywanie pracy. W przypadku gdy będzie za luźny to sprawi, ze osoba będzie wyglądała nieprofesjonalnie
  • Krój – na obecnym rynku znajdziemy różne fasony fartuchów medycznych. Różnią się one między sobą liczbą oraz miejscem naszycia kieszeni, długością  czy wykończeniem kołnierzyka. Bardzo praktyczne i modne stały się fartuchy taliowane, posiadające rozpięcia po bokach
  • Tkanina – powinna być odporna na pranie w wysokich temperaturach, by podczas tej czynności nie uszkodzić fartucha. Wytrzymały materiał pozwoli w łatwy sposób utrzymać jego czystość, zapewnia fachowy, schludny wygląd. Bardzo ważnym aspektem w wyborze materiału, z którego wykonywane są fartuchy, jest jego przewiewność, która pozwoli odprowadzać pot oraz umożliwi odpowiednią wymianę powietrza
fartuchy medyczne

Wciąż modne białe fartuchy medyczne

Pomimo upływu lat, wciąż najczęściej, wśród personelu medycznego, wybierane są fartuchy medyczne w kolorze białym. Jest on popularny z kilku względów. Biały fartuch jest uniwersalny, najlepiej rozpoznawalny wśród pacjentów. Symbolizuje on higienę, profesjonalizm oraz elegancki wygląd. Podkreśla prestiż oraz powagę wykonywanych obowiązków przez służbę zdrowia. W zależności od własnego gustu i upodobań można wybrać krótki fartuch medyczny do pasa lub długi do kolan. Ciekawie prezentują się fasony, które posiadają rękawy o długości ¾.

Fartuchy medyczne w branży kosmetycznej

Fartuchy medyczne wykorzystywane są również jako ochronne ubranie w gabinetach SPA, odnowy biologiczne czy też salonach kosmetycznych. W tych placówkach można sobie pozwolić na różnorodność kolorów czy fasonów dostępnych fartuszków. Bardzo elegancko prezentują się fartuchy medyczne, których krój przypomina sukienkę. Są one wygodne oraz podkreślają kształty sylwetki. Obecnie można także znaleźć fartuchy medyczne w różnych barwach, które posiadają ozdobne lamówki lub zatrzaski.

Jak widzimy fartuchy medyczne mają szerokie zastosowanie. Jest to odzież medyczna, która pozwala z łatwością utrzymać higienę podczas pracy. Bardzo dobrze dobrany fartuch medyczny zagwarantuje nam komfort podczas wykonywania pracy, a także zapewni profesjonalny i elegancki wygląd.

Może Ci się również spodobać

Szkło do Whisky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły