Ubezpieczenie turystyczne – warto je mieć!

Wyjeżdżając na krótkie wakacje, weekend czy odwiedziny u krewnych mieszkających za granicą, zawsze warto mieć ubezpieczenie. Na terenie Unii Europejskiej z powodzeniem wystarczy karta wydawana w NFZ. Ale czy na pewno wystarczy na wszystkie wypadki, które mogą nas spotkać? Nie zawsze.

Ceny ubezpieczenia – im wyższa tym lepsza?

Wiele osób nie kupuje dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, bo myśli, że jest drogie. A tymczasem stawki nie są często wyższe niż cena kawy na mieście. Przykładowo osoba w wieku 28 lat wyjeżdżająca na 7 dni do Austrii, gdzie będzie zwiedzać i jeździć na nartach zapłaci od 26 do 360 złotych za takie ubezpieczenie. Jednak już w cenie do 50 złotych można znaleźć rozsądne oferty.

Powstaje jednak pytanie, czy ceny ubezpieczenia mają aż takie znaczenie? Nie zawsze, ponieważ może się okazać, że w tej samej cenie znajdzie się ten sam pakiet ochronny w innej firmie lub nawet bardziej korzystny, biorąc pod uwagę potrzeby osoby ubezpieczającej się.

Na co zwrócić uwagę?

Sama cena ubezpieczenia to sprawa drugorzędna. Ważniejsze jest co polisa obejmuje i na jakie kwoty. Trzeba sprawdzić w wypadku uprawiania sportu na wyjeździe czy ten sport jest objęty ubezpieczeniem i czy zawarto tam NNW i OC sportowe.

Po drugie zawsze podane są kwoty kosztów leczenia, kosztów ratownictwa czy ubezpieczenia OC sportowego – im wyższe kwoty, tym lepiej. Warto też sprawdzić czy polisa obejmuje ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, jeśli zabieramy ze sobą drogie przedmioty jak np. laptop czy firmowe narty. Tutaj także im wyższa kwota ochrony, tym lepiej.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły