narzędzia pomiarowe

Narzędzia pomiarowe

Obecnie narzędzia pomiarowe są wykorzystywane praktycznie wszędzie. Nie da się prowadzić żadnej działalności bez prowadzenia pomiarów. Oczywiście są one wykorzystywane nie tylko w przemyśle. Z powodzeniem mogą one służyć na potrzeby domu lub domowego warsztatu czy garażu. Wszystko zależy od potrzeb kupującego.

Czujniki cyfrowe i zegarowe

Czujniki cyfrowe są rodzajem urządzenia, które jest bardzo dokładne i pozwalają na precyzyjne określanie parametrów w działaniu maszyn, które je wykorzystują. Natomiast czujniki zegarowe są na szeroką skalę wykorzystywane we wszelkiego typu frezarkach, drążarkach i innych podobnych maszynach. Zastosowanie tych czujników pozwala na dokładne ustawienie najazdów na przedmioty obrabiane w danych maszynach.

narzędzia pomiarowe

Narzędzia pomiarowe – mikrometry

Mikrometry są narzędziami, które służą do mierzenia wymiarów geometrycznych z różnych materiałów, m.in. stali i tworzyw sztucznych. Dzielą się one na mikrometry tradycyjne i cyfrowe. Zazwyczaj te cyfrowe pozwalają na dokładniejsze i szybsze pomiary. Dobrze jest, gdy mikrometry posiadają zarówno skalę calową, jak i metryczną. Na szczęście coraz więcej produktów jest wyposażonych w taki system.

Suwmiarka to podstawa

Obecnie najpopularniejsze są suwmiarki cyfrowe. Pozwalają one na uzyskanie dokładnych odczytów. Zazwyczaj wykonane są one ze stali nierdzewnej, co pozwala na wygodne, ale i wieloletnie użytkowanie. Suwmiarki standardowe z kolei umożliwiają odczyt parametrów z kilku pomiarów, np. wewnętrznych, zewnętrznych oraz głębokości.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły