Najczęściej wybierane kierunki wakacji

Polacy pokochali zagraniczne wakacje. Kapryśna polska pogoda i wysokie ceny nad polskim morzem sprawiają, że wycieczka do słonecznej Hiszpanii czy Bułgarii jest o wiele pewniejszym sposobem na wypoczynek. Poza tym wakacje w takich miejscach są tylko nieznacznie droższe niż w polskich kurortach, a nieraz nawet mają takie same ceny – a nawet znane są przypadki, że są one niższe.

Gdzie najchętniej jeżdżą Polacy?

Większość Polaków jest oszczędna, toteż mało kto jeździ na Bali czy na Malediwy – są to kierunki zarezerwowane raczej dla osób ze świata show-biznesu. Przeciętny Kowalski chętniej wybiera dużo tańsze wakacje, których koszt zwykle zamyka się w 2000 złotych, a nawet jest dużo niższy. Preferowane są też stosunkowo bliskie kraje, głównie Europy. Prym stale wiedzie Grecja, którą także w tym roku odwiedziły rekordowe rzesze turystów z Polski. Jest tym popularniejsza, że greckich wysp jest mnóstwo, jest więc w czym wybierać. Bardzo popularna jest także Bułgaria, głównie ze względu na niewielką odległość od Polski, a także zaskakująco atrakcyjne ceny – w ofercie last minute Bułgaria może kosztować nawet kilkaset złotych, tak samo zresztą jak Grecja. Dalej na liście znajdują się inne kraje południa Europy, jak Hiszpania czy Portugalia.

Ze względu na wysoką jakość usług, bardzo niskie ceny i świetną pogodę nadal chętnie wybierany jest też Egipt, a także inne kraje arabskie – Tunezja i Turcja. Wielką ich zaletą jest to, że można wybrać się do nich nawet wtedy, gdy w Polsce i w innych krajach Europy jest już chłodno.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły