Wybieramy żłobek dla dziecka

Rodzice szukający żłobka dla swojego dziecka bardzo często kieruję się nie tyle opiniami na jego temat, a tym czy są tam wolne miejsca. Miejsca w żłobkach to bowiem „towar” na wagę złota. Niestety czasami trudno o miejsce dla swojego malucha w renomowanej placówce, wtedy ratować tym, Co jest dostępne. Jeżeli jednak sytuacja byłaby inna, warto zwrócić uwagę na kilka czynników podczas wyboru placówki.

Żłobek blisko domu

Warto wybrać żłobek blisko domu. Jest wtedy większa szansa na to, że do placówki będą chodziły dzieci z osiedla, z którymi nasz maluch będzie mógł mieć później kontaktu również w czasie wolnym. Poza tym te same dzieci mogą później tworzyć grupę w przedszkolu. Dzieci czują się bezpieczniej wtedy, gdy przynajmniej kilka maluchów towarzyszy im na kolejnych szczeblach edukacji oraz w kolejnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Zajęcia dodatkowe

Jeśli nasz maluch spędza w żłobku kilka godzin dziennie, dobrze byłoby sprawdzić, z jakich zajęć dodatkowych będzie mógł skorzystać w żłobku. Te najczęściej oferowane to zajęcia z rytmiki, nauka języków obcych oraz na przykład dogoterapia. Dzięki takim urozmaiceniom zajęcia są ciekawsze, a maluszek jest dodatkowo stymulowany do rozwoju.

Opłaty

Warto zwrócić również uwagę na opłaty. Ważne jest na przykład to, czy żłobek jest objęty jakąś dopłatą z programu unijnego. W żłobku, które postarały się o tego typu dotacje, opłaty są zwykle dużo niższe. To zatem dobra alternatywa dla tych rodziców, którzy nie zdobyli miejsca w żłobkach państwowych, natomiast udało się im zapisać dziecko do żłobka prywatnego. Im niższe czesne miesięczne tym więcej pieniędzy w portfelu.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły