Góry czy morze

Kiedy nadchodzą wakacje, ferie czy choćby długi weekend, polskie góry i morze przebywają prawdziwe oblężenie. Niektórzy nawet decydują się jeździć podczas jednych wakacji i w góry, i nad morze, jednak większość osób nie może sobie na to pozwolić, choćby ze względu na brak czasu, więc trzeba coś wybrać.

Czemu warto jechać w góry?

Polskie góry bezsprzecznie oferują wiele, i to w każdą porę roku. Wyprawy górskie to sposób na poprawę kondycji, odkrywanie tajników gór oraz podziwianie zapierających dech w piersiach widoków, które o każdej porze roku są inne, ale zawsze piękne. Zaletą gór jest też to, że zawsze jest co w nich robić. Latem można wypoczywać na halach i podziwiać zieleń, jesienią spacerować po kolorowych ścieżkach, wiosną – oglądać krokusy, a zimą… wiadomo. Góry to nie tylko znakomite wyjście dla miłośników sportów zimowych. Warto odwiedzać je o każdej porze roku, szczególnie gdy lubi się wyprawy górskie i piesze wycieczki po okolicy.

Morskie fale i infrastruktura

Morze to zdecydowanie świetny kierunek zwłaszcza na lato. Nawet gdy pogoda nie dopisuje, nadbałtyckie miasta i miasteczka mają swój niepowtarzalny klimat, a także moc atrakcji dla turystów. Nieco inaczej wygląda to poza sezonem, gdy wiele stoisk czy restauracji jest zamkniętych. Nawet wtedy jednak można wiele zyskać na wyjeździe nad morze. Spacery przy szumie morskich fal, wdychanie obecnego wtedy w dużej ilości jodu, a także klimat łagodniejszy niż w innych obszarach Polski to niezaprzeczalne zalety wybrzeża.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły