Dofinansowania na firmę – gdzie ich szukać?

Dofinansowania na firmę bardzo pomagają w początkowej fazie rozwoju danej firmy. Tego rodzaju pomoc istnieje, tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać i jak ją dostać.

DOFINANSOWANIA UNIJNE

Jedne z najbardziej popularnych dotacji to dofinansowania unijne. Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z tych właśnie sposobów dofinansowania, tym bardziej, że jest wiele odpowiednich programów unijnych. Odwiedzając odpowiednie urzędy, z łatwością możemy dostać wiele interesujących odpowiedzi na podstawowe pytanie – gdzie szukać dofinansowania na firmę?

GDZIE SZUKAĆ I GDZIE SIĘ ZWRÓCIĆ PO POMOC?

Urzędy pracy bardzo często oferują bezrobotnym dofinansowanie do założenia swojej własnej firmy. Część tych środków to dofinansowania unijne a część to pieniądze samorządowe. Pożyczki i bezzwrotne dotację są albo nisko oprocentowane albo na bardzo korzystnych warunkach. Czasami więc jest warto zrezygnować ze statusu osoby bezrobotnej i stać się młodym przedsiębiorcą.

Czasami bardzo dobrą pomoc uzyskują osoby wchodzące w dorosłe życie, wtedy dobrze jest się zainteresować różnego rodzaju dotacjami na start. Odpowiednie urzędy bardzo często zajmują się tego rodzaju dofinansowaniami.

START UP I ANIOŁY BIZNESU

Dobrą formą są dofinansowania na rozpoczęcie działalności, czyli tak zwany Start Up oraz istnieją także osoby, które mają pewny kapitał i mogą część jego przeznaczyć na założenie firmy przez osobę, która pieniędzy nie posiada.

A NA WSI

Mieszkańcy wsi też mogą szukać odpowiednich dotacji dla siebie i w tym celu dobrze jest się udać po informacje do Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły