Dofinansowania na firmę – gdzie ich szukać?

Dofinansowania na firmę bardzo pomagają w początkowej fazie rozwoju danej firmy. Tego rodzaju pomoc istnieje, tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać i jak ją dostać.

DOFINANSOWANIA UNIJNE

Jedne z najbardziej popularnych dotacji to dofinansowania unijne. Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z tych właśnie sposobów dofinansowania, tym bardziej, że jest wiele odpowiednich programów unijnych. Odwiedzając odpowiednie urzędy, z łatwością możemy dostać wiele interesujących odpowiedzi na podstawowe pytanie – gdzie szukać dofinansowania na firmę?

GDZIE SZUKAĆ I GDZIE SIĘ ZWRÓCIĆ PO POMOC?

Urzędy pracy bardzo często oferują bezrobotnym dofinansowanie do założenia swojej własnej firmy. Część tych środków to dofinansowania unijne a część to pieniądze samorządowe. Pożyczki i bezzwrotne dotację są albo nisko oprocentowane albo na bardzo korzystnych warunkach. Czasami więc jest warto zrezygnować ze statusu osoby bezrobotnej i stać się młodym przedsiębiorcą.

Czasami bardzo dobrą pomoc uzyskują osoby wchodzące w dorosłe życie, wtedy dobrze jest się zainteresować różnego rodzaju dotacjami na start. Odpowiednie urzędy bardzo często zajmują się tego rodzaju dofinansowaniami.

START UP I ANIOŁY BIZNESU

Dobrą formą są dofinansowania na rozpoczęcie działalności, czyli tak zwany Start Up oraz istnieją także osoby, które mają pewny kapitał i mogą część jego przeznaczyć na założenie firmy przez osobę, która pieniędzy nie posiada.

A NA WSI

Mieszkańcy wsi też mogą szukać odpowiednich dotacji dla siebie i w tym celu dobrze jest się udać po informacje do Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne artykuły