Czy warto mieć ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie to jeden z popularniejszych produktów ubezpieczeniowych. Coraz częściej po takie zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń sięgają Polacy. Co ważne, wysokość składek jest bardzo zróżnicowana i właściwie nie ma problemu z doborem produktu nawet dla osób, które wcale nie mogą cieszyć się zasobnym portfelem.

Czy wykupienie ubezpieczenia na życie jest opłacalne?

Nawet osoby cieszące się dobrym zdrowiem i przyzwoitymi zarobkami nie mogą być pewne swojej przyszłości. Może spotkać nas wiele wypadków losowych, które znacznie pogorszą sytuację materialną nie tylko naszą, ale także bliskich nam osób. Wtedy ubezpieczenie na życie okazuje się bardzo przydatne i kto go nie ma, może przysłowiowo pluć sobie w brodę. Wbrew pozorom tego typu ubezpieczenie wypłacane jest bliskim nie tylko na wypadek śmierci ubezpieczonego. Wystarczy zwykłe złamanie nogi, pobyt w szpitalu czy nagła choroba, by móc ubiegać się o środki finansowe. Bardzo często ubezpieczenia rozszerzone są także na wypadek urodzenia dziecka czy zgonu rodziców/teściów. W takich chwilach każde wsparcie finansowe okazuje się niezwykle pomocne. Wysokość składek jest bardzo zróżnicowana i najtańsze opcje mogą nas kosztować nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Na takie składki raczej każdy jest sobie w stanie pozwolić.

Polisa na życie a ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Okazuje się, że polisa na życie może stanowić także ubezpieczenie kredytu hipotecznego i zabezpieczenie dla banku, ułatwiając skorzystanie z pożyczki. Kredyty hipoteczne charakteryzują się wysokimi ratami, a do tego długim okresem spłaty. Aby nie obciążać ratami bliskich, można wykorzystać polisę jako ubezpieczenie, co wprowadza w życie coraz większa ilość kredytobiorców.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły