części zamienne do Renault

Popularne usterki w Renault Megane III

Samochód to jedno z podstawowych dóbr, bez jakich dziś nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania. Niestety, nawet najlepsze pojazdy potrafią się psuć. Na szczęście, warsztaty mechaniczne potrafią uporać się z najtrudniejszymi usterkami, a części zamienne do Renault można dostać bez trudu. Sprawdźmy, jakie są najczęstsze awarie w Renault Megane III.

Problemy z elektroniką

Użytkownicy Renault Megane III bardzo często wskazują na problemy pojawiające się z niedziałającą lub niewłaściwie działającą elektroniką. Awarie mogą przyjmować różny charakter. Zazwyczaj są to jednak problemy z czujnikami ABS, sterownikami silnika, psującymi się kartami Hands Free, które mają zastąpić tradycyjne kluczyki czy psująca się klimatyzacja. Na szczęście, nie są to najgroźniejsze awarie. Licznie dostępne części zamienne do Renault pozwalają na ich szybką i stosunkowo tanią naprawę.

części zamienne do Renault

Poważniejsze problemy

O wiele większy problem stanowią bardziej poważne usterki, które wskazują posiadacze Megane III jako często pojawiające się. Należy tu wymienić przede wszystkim samodzielnie pękającą przednią szybę. Problem potrafi pojawić się bez wyraźnej przyczyny, nie jest wynikiem uderzenia czy innych zjawisk, które mogłyby to spowodować. Awarie wybieraka skrzyni biegów również są dość typowe w przypadku tego samochodu. Kierowcy uskarżają się także na dokuczliwe skrzypienie elektrycznych lusterek czy też zapiekającą się linkę hamulcową.

Problemy z zawieszeniem

Często można spotkać się z opiniami o dość szybkim zużywaniu się łączników stabilizatora oraz awariami silentbloków wahaczy. Usterki te są łatwe w naprawie. Części zamienne do Renault związane z zawieszeniem, występują na rynku dosyć powszechnie. Bardziej trwałe jest tylne zawieszenie, które sprawia zdecydowanie mniej kłopotów.

Lakier

Kłopotliwy bywa także lakier. O ile kierowcy nie skarżą się na łatwe rdzewienie karoserii, to często pojawiają się narzekania związane z obserwacjami dotyczącymi powstawania pęcherzyków powietrza, które występują głównie w pobliżu progów. Wiele właścicieli Megane III wskazuje także na niską odporność lakieru. Jest ona podatna na zarysowania.

Delikatne wnętrze

Choć kierowcy podkreślają, że wnętrze pojazdu zostało wykonane z dużą starannością, to często pojawiają się opinie, że wiele elementów wymaga delikatnego traktowania. Zbyt gwałtowna eksploatacja wyposażenia wnętrza, dość szybko powoduje widoczne ślady użytkowania. Powszechne jest stosunkowo szybkie wycierania drążka zmiany biegów, czy rączki hamulca awaryjnego.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły