Czy można zarobić na e-sporcie?

E-sport jest pojęciem stosunkowo nowym, przez co niewiele osób rozumie, o co tak naprawdę tutaj chodzi. Jest to pewnego rodzaju forma elektronicznego sportu, którego podstawą są najbardziej znane gry on-line, takie jak League of Legends, CS:Go czy bardzo popularny ostatnimi czasy Fortnite.

Zarobki e-sportowców

Nie ulega wątpliwości, że e-sport, podobnie zresztą jak same gry on-line, są przyszłością. To, co jeszcze kilkanaście lat temu uważane było za zajęcie zarezerwowane dla dzieci i „nerdów”, dziś stało się prawdziwą dziedziną sportu. W grach on-line ścierają się ze sobą profesjonaliści z całego świata, w walce o tytuł najlepszego gracza lub najlepszej drużyny. Zarobki e-sportowców są porównywalne z zarobkami „prawdziwych” sportowców. Warto tu jeszcze dodać, że często sam tytuł mistrza świata wiąże się z dużą nagrodą pieniężną.

Tylko dla najlepszych

Osobom, które od razu chcą zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy i zostać e-sportowcem, musimy niestety osłabić entuzjazm. Profesjonalistą nie może zostać każdy i nie staje się to z dnia na dzień. Osiągnięcie perfekcji w danej grze wymaga długich lat pracy i wielogodzinnych treningów. Najczęściej e-sportowcami zostają osoby, które grały w grę od czasu jej wydania czy nawet jeszcze wcześniej miały styczność z podobnymi produkcjami. Startujący od zera praktycznie nie mają tu szans. Z kolei osoby, które od dawna grają i czują się w tym dobre, mogą spróbować swoich sił. Akademie e-sportowców regularnie szukają młodych talentów, którzy mieliby szansę pojawić się wśród najlepszych.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły