Czy można zarobić na e-sporcie?

E-sport jest pojęciem stosunkowo nowym, przez co niewiele osób rozumie, o co tak naprawdę tutaj chodzi. Jest to pewnego rodzaju forma elektronicznego sportu, którego podstawą są najbardziej znane gry on-line, takie jak League of Legends, CS:Go czy bardzo popularny ostatnimi czasy Fortnite.

Zarobki e-sportowców

Nie ulega wątpliwości, że e-sport, podobnie zresztą jak same gry on-line, są przyszłością. To, co jeszcze kilkanaście lat temu uważane było za zajęcie zarezerwowane dla dzieci i “nerdów”, dziś stało się prawdziwą dziedziną sportu. W grach on-line ścierają się ze sobą profesjonaliści z całego świata, w walce o tytuł najlepszego gracza lub najlepszej drużyny. Zarobki e-sportowców są porównywalne z zarobkami “prawdziwych” sportowców. Warto tu jeszcze dodać, że często sam tytuł mistrza świata wiąże się z dużą nagrodą pieniężną.

Tylko dla najlepszych

Osobom, które od razu chcą zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy i zostać e-sportowcem, musimy niestety osłabić entuzjazm. Profesjonalistą nie może zostać każdy i nie staje się to z dnia na dzień. Osiągnięcie perfekcji w danej grze wymaga długich lat pracy i wielogodzinnych treningów. Najczęściej e-sportowcami zostają osoby, które grały w grę od czasu jej wydania czy nawet jeszcze wcześniej miały styczność z podobnymi produkcjami. Startujący od zera praktycznie nie mają tu szans. Z kolei osoby, które od dawna grają i czują się w tym dobre, mogą spróbować swoich sił. Akademie e-sportowców regularnie szukają młodych talentów, którzy mieliby szansę pojawić się wśród najlepszych.

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne artykuły